Hotel Graçanica

Graçanicë

Graqanicë
Telefoni: 049/764-000 , 038/729-888
Website: www.hotelgracanica.com

Një vend për t’u çlodhur në ajër të pastër dhe të qetë të fshatit, vetëm 15 minuta nga Prishtina (Prishtinë) qendër të qytetit, 500 m nga qendra e Graçanicës dhe manastirin e tij Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s dhe një shëtitje të shkurtër në vendin arkeologjik të Ulpianës. Ofrimi 5 të vetme, 7 dhoma dyshe dhe 3 studiot me kitchenettes, hotel Boutique projektuar nga arkitekti Bujar Nrecaj kombinon arkitekturën bashkëkohore me elemente tradicionale për të krijuar një atmosferë të veçantë që do të bëjnë të ndihen si në shtëpi. Enjoy kopsht me e saj  dhepikëpamjes mbi fushat dhe kodrat , eksplorojnë rrethinë në këmbë ose biçikletë malore ose të vizituar vende të tjera të interesit në Kosovë me një nga turnetë tona të organizuara tematike.

 

Pajisje të tjera përfshijnë:

·         pritja e hapur 24 orë

·         garazh dhe parkimi jashtë

·          bar / restorant me vend të hapur zjarr (rezervim vetëm)

·          mëngjesi i servirur për vetëshërbim

·          enët lokale dhe vegjetarian, gjysma e bordit në dispozicion

·          Wi-Fi falas në të gjithë hotelin

·         palestër

·          burim të ujit mineral

·          biçikletë malore me qira

·          ekspozita arti dhe ngjarje të tjera kulturore

·         free telefonat celular

·          dy salla mbledhjesh

 

Të gjitha zonat publike dhe një dhomë të vetme janë të arritshme për karrige me rrota.Harta

Hotel Graçanica